Розлад особистості
Розлад особистості – це стійке психіатричне порушення, яке може проявлятися вже в дитячому та підлітковому віці, планомірно прогресуючи. Захворювання характеризується придушенням одних і проявом інших рис особистості. Фактично це група психіатричних захворювань, що включає в себе стійкі довгострокові зміни поведінки та розумових процесів, нетипових для усталеного соціуму.
Як правило, психологічні зміни викликають серйозні комунікаційні проблеми, люди не можуть вибудувати нормальні міжособистісні відносини в навколишньому соціальному середовищі, в тому числі: серед знайомих, колег і навіть в родині. Люди, які страждають розладом особистості, не можуть вирішити більшість повсякденних проблем, що викликає ще більші проблеми і додаткові стреси, що призводять до загострення конфліктних ситуацій.
Виїзд на Дім та Трансфер
Виїзд по Львову та Львівській області
Клініка Високого Рівня
За час роботи ми залучили найкращих фахівців
Анонімно та Конфіденційно
Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування
Причини розладу особистості
Викликати розлад особистості може широкий спектр чинників, що впливають на психологічний стан людини, в тому числі: різні генетичні захворювання, пошкодження ділянок головного мозку, наркотичні речовини, алкоголь, інші токсини, патологічний внутрішньоутробний розвиток, патологічний розвиток головного мозку, несприятливе соціальне виховання, родові та інші травми.
Особливу роль у розвитку проблеми можуть відігратваи дитячі переживання, які є каталізатором розладу особистості. Однак, визначити точну причину виникнення проблеми можна тільки за допомогою проведення правильної діагностики, професійним психіатром.
Симптоми розлади особистості – як визначити проблему
Розлад особистості – це досить поширена психіатрична проблема, яка трапляється у 6-9% населення в Україні. У більшості випадків, поведінка таких людей не викликає однозначної оцінки.
Залежно від типу, який прявляється, розладу особистості, симптоми можуть істотно відрізняться, що ускладнює діагностику.
При цьому, є і типові симптоми:
- Присутність тривоги, почуття лиха, гніву або марності для суспільства, знайомих, близьких;
- Відчуття порожнечі (зниження рівня емоційності), уникнення спілкування з іншими людьми;
- Неможливість або висока складність управління своїми негативними емоціями;
- Дратівливість, навіть при мінімальному впливі подразників;
- Регулярні конфлікти з іншими людьми, погрози розправи, образи, які можуть перетікати в застосування фізичної сили;
- Стан, схожий з почуттям втрати контакту з реальністю;
- Неможливість або висока складність підтримки нормальних відносин з близькими людьми, в родині: дітьми, чоловіком та жінкою, батьками.
Види розладів особистості
Існує кілька основних видів розладів особистості, в тому числі: параноїдний, асоціальний, істероїдний, обсесивно-компульсивний, нарциссичний, шизотиповий, шизоїдний, уникаючий, залежний, кордонний. Кожен вид розладів особистості має свої психологічні особливості, як правило, які проявляються в поведінкових факторах. Точно визначити приналежність людини з розладом особистості до певного типу може тільки професійний лікар-психіатр.
Як проходить лікування розладу особистості в нашій клініці
Залежно від психологічного стану пацієнта, лікування може проводиться фармакологічним шляхом, психотерапією або комбінованим методом. Фармакологічні препарати використовуються для зняття почуття тривоги, депресивних станів і т.д., в той час як індивідуальна і групова психотерапія, забезпечують досягнення мети у вигляді придушення внутрішніх джерел опору, що стимулюють розлад особистості.