Епілепсія
Епілепсія – складне неврологічне захворювання хронічного типу. Характеризується численними епілептичними нападами у вигляді рухових, вегетативних і психічних порушень, викликаних надмірним розрядом нейтронів мозку. Під час нападу людина повністю втрачає контроль над власними діями.
Захворювання є поширеною неврологічною патологією від якої страждає кожен сотий житель планети. При цьому напади можуть бути викликані і рядом інших факторів: пухлиною головного мозку або черепно-мозковими травмами. Найчастіше вони не пов’язані з наявністю епілепсії у хворого. Тому дуже важливо, щоб лікар провів правильну диференціальну діагностику і визначив точну причину розвитку симптомів.
Виїзд на Дім та Трансфер
Виїзд по Львову та Львівській області
Клініка Високого Рівня
За час роботи ми залучили найкращих фахівців
Анонімно та Конфіденційно
Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування
Причини епілепсії
Незважаючи на істотний прогрес у сфері неврології, точні причини виникнення епілепсії ще не встановлені. Але простежується чітка спадкова схильність – до 40% всіх епілептичних припадків відбувається у пацієнтів, що мають родичів, що страждали від захворюванням.
Якщо один з батьків страждає від захворювання, ймовірність передачі у спадок дитині становить 6%, якщо обидва – 12%.
До інших чинників, здатних викликати епілептичний синдром відносять:
- Злоякісні і доброякісний пухлини головного мозку (які змінюють структуру мозкової тканини або чинять тиск на його ділянки);
- Перенесений геморагічний або ішемічний інсульт;
- Травматичні пошкодження головного мозку;
- Інфекційні ураження ЦНС: енцефаліт або менінгіт.
Захворювання завжди супроводжується повторними нападами, їх поява може бути пов’язано з широким спектром вторинних факторів, в тому числі: недосипанням, менструальним циклом, прийомом наркотиків і алкоголю, сильним стресом і т.д.
Ознаки та симптоми епілепсії
Як і інші неврологічні захворювання, епілепсію можна розпізнати по ряду специфічних ознак і симптомів, інтенсивність яких прямо залежить від тяжкості захворювання. У більшості випадків, приступу передує: відчуття оніміння мови, надмірна дратівливість, запаморочення, розлад сну, втрата апетиту, загальна слабкість і головний біль.
Перед початком нападу, у хворих з’являється короткочасне почуття аури, після якого можлива втрата свідомості. Після завершення нападу, ознаки хвороби пропадають, але можуть спостерігатися когнітивні розлади і різні неспецифічні симптоми.
Що відбувається з людиною під час епілептичного нападу?
Більшість епілептиків з досвідом можуть передбачити появу нападу. Але багатьох хворих напад застає в найнесподіваніший момент. Він протікає за наступним сценарієм:
- У перші секунди нападу людина відчуває спазм голосової щілини, можливі нерозбірливі вигуки;
- Втрачається здатність контролювати рухи, з’являються тонічні судоми з повною напруженістю тіла і характерним закиданням голови;
- Чути переривчастий подих, в області шиї набухають судини, спостерігається анемічне (збліднення) шкіри;
- Через судоми, відбувається сильне стиснення щелеп. Люди часто прикушують власний язик;
- З’являються судорожні рухи шиї, кінцівок і всього тіла;
- Випливає піна з рота, западає язик, з’являється шумний хрипкий подих (дана фаза найтриваліша і може займати до 3х хвилин);
- Зникнення судомних явищ і повне розслаблення м’язів тіла.
Лікування епілепсії
Проводити лікування повинен тільки профільний лікар, на основі даних первинного огляду, результатів аналізів (електроенцефалографії, комп’ютерної томограми мозку, МРТ і загальноклінічних досліджень), а також з урахуванням індивідуальних особливостей організму.
Всі методи лікування (консервативні і хірургічні), спрямовані на запобігання розвитку нових нападів, поліпшення якості та комфорту життя, а також подальше припинення прийому медикаментів.
Згідно зі статистикою, адекватне лікування дозволяє повністю припинити повторні напади в 70% випадків і досягти ремісії. Вибір методу лікування залежить від ряду факторів: клінічної картини, форми патології, віку хворого і вогнища ураження.
Перша допомога при епілепсії
Для того, щоб надати першу допомогу людині у якої стався напад епілепсії з класичною клінічною картиною, необхідно виконати наступні дії:
- Впавшу в припадку людину необхідно покласти на бік і підкласти під голову будь-якой м’який предмет (куртку, подушку, шарф, сумку) – це дозволить уникнути травм під час судом;
- Не потрібно насильно утримувати людину, поливати водою, розкривати йому рот або вставляти в рот будь-які предмети – це не дасть потрібного ефекту, а лише може нашкодити;
- Слідкуйте за тим, щоб у хворого не западав язик і не перекривалося дихання;
- Якщо припадок не закінчився протягом 5 хвилин після початку – необхідно негайно дзвонити в швидку допомогу;
- Після завершення нападу і розслаблення м’язів, посадіть людини в комфортну для нього позу, перебуваєте з ним до тих пір, поки його свідомість не прийде в норму.
Користуйтеся вищевказаними правилами, і ви зможете допомогти людині з епілепсією!
Безкоштовна Консультація
Ви можете зателефонувати або замовити безкоштовну консультацію
Кваліфіковані Спеціалісти
За час роботи ми залучили найкращих фахівців
Анонімно та Конфіденційно
Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування