Анорексія
Анорексія – це розлад харчової поведінки, що характеризується навмисним зниженням маси тіла, що викликається і / або підтримується самим пацієнтом. Пацієнти, які страждають цим захворювання, жорстко обмежують себе в їжі, як правило, через незадоволення своєю фігурою. Прийом їжі викликає у них почуття провини, через це багато хто після їжі штучно викликає блювоту або ставить очисні клізми. До аномальної втрати ваги можуть привести також фізіологічні причини.
Анорексія – захворювання, яке прогресує, та призводить до стрімкого погіршення фізичного і психологічного здоров’я. Тому до лікування необхідно вдаватися якомога швидше.
Безкоштовна Консультація
Ви можете зателефонувати або замовити безкоштовну консультацію
Кваліфіковані Спеціалісти
За час роботи ми залучили найкращих фахівців
Анонімно та Конфіденційно
Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування
Причини виникнення анорексії
Повний перелік причин, які можуть призвести до появи захворювання, ще не визначений. У науковому світі ведуться суперечки і дискусії щодо цього питання. Але в деяких пунктах фахівці вже дійшли згоди.
Фізіологічні причини:
- тиреотоксикоз;
- цукровий діабет;
- анемія;
- розлади імунної системи;
- алкоголізм;
- наркоманія;
- різні гормональні порушення;
- серйозні захворювання шлунково-
- кишкового тракту;
- тривала гіпертермія;
Набагато частіше причинами виникнення анорексії є психологічні проблеми. Серед них:
- занижена самооцінка;
- гіпертрофований перфекціонізм;
- спотворене уявлення про правильну вагу і красу;
- психологічні травми;
- фізичне та сексуальне насилля.
Крім того, вчені довели вплив спадковості. Люди, у яких родичі страждали або страждають на алкоголізм, психічні розлади, анорексію, мають схильність до цього захворювання.
Стадії психічної анорексії
Цей тип захворювання має три стадії розвитку: первинна або дісморфоманічна, аноректична, кахектична.
Для первинної стадії характерно невдоволення своїм тілом і антропометричними даними. На цьому тлі людина впадає в депресію, її навідують нав’язливі думки. У хворого починає формуватися відраза до їжі.
Аноректичний етап являє собою активну фазу розвитку. У цей час людина, що страждає захворюванням, втрачає до 50% своєї ваги. Крім жорсткого обмеження в кількості спожитої їжі, хворий найчастіше вдається до булімії – викликанню блювоти після їжі.
Кахектична стадія анорексії характеризується значним погіршенням здоров’я людини. З’являються хвороби серцево-судинної системи, дистрофія органів та інші негативні наслідки. Крім того, втрата ваги набуває неконтрольованого характеру. При відсутності лікування на цій стадії можливий летальний результат.
Симптоми анорексії
Крім симптоматики, описаної вище, можна відзначити і інші, менш видимі ознаки. Вони проявляються вже на початковій стадії анорексії, що дозволяє вчасно виявити і вилікувати захворювання.
- Обезофобія- страх набрати зайву вагу;
- Фетфобія – психічний стан, при якому людині властиво впадати в жах, відчувати страх при вигляді повних людей, людей, які страждають ожирінням, а також відчувати відразу при цьому;
- Зацикленість на кількості спожитих калорій, спожитої їжі;
- Аномальне прагнення до підвищення фізичних навантажень;
- Бажання носити мішкоподібний одяг, щоб приховати свою «зайву» вагу;
- Постійна нервозність, агресивність;
- Уникнення заходів, де прийнято вживати їжу. Неприйняття походів в кафе, ресторани;
- Часті запаморочення;
- Почуття холоду, яке викликане ослабленням кровообігу;
- Зниження статевої активності. У жінок – відсутність менструації;
- Непритомність;
- Порушення сну.
Діагностика анорексії
Основний метод діагностики анорексії – визначення індексу маси тіла. Формула виглядає наступним чином: вага в кілограмах потрібно розділити на ріст в метрах, зведений у квадрат. Якщо індекс менше 16, діагностується дефіцит маси. Крім того, діагностика включає в себе наступні процедури:
- Біохімічний аналіз крові;
- Загальний аналіз крові та сечі;
- Аналіз крові на гормони щитовидної залози;
- ЕКГ;
- Рентгенографія;
- Гастроскопія.
Лікування анорексії в медичному центрі «Сучасна Психіатрія»
Фахівці клініки проводять повний комплекс процедур і лікувальних заходів. Терапія складається з медикаментозного впливу, психологічної допомоги та дієтичного харчування.
Основне завдання – переконати пацієнта в тому, що проблема існує. Необхідно змінити його уявлення про красу і нормальну вагу. Для цього лікарі «Сучасна Психіатрія» проводять бесіди з пацієнтом, використовують психологічні методи впливу.
Медикаментозне лікування спрямоване на відновлення уражених органів та систем, а також на нормалізацію психоемоційного стану пацієнта.
Суть дієтичного харчування складається з підбору оптимальних продуктів, а також з поступового збільшення порцій. В особливо важких випадках поживні речовини вводяться хворому внутрішньовенно.
В результаті терапії, проведеної досвідченими лікарями «Сучасна Психіатрія», пацієнти поступово набирають вагу, їх стан здоров’я поліпшується, а неправильний світогляд коригується.
Анорексія – вкрай небезпечне захворювання, і чим раніше його почати лікувати, тим більше шансів на успіх. Телефонуйте нам, приходьте в клініку – не дайте хворобі жодного шансу!
Виїзд на Дім та Трансфер
Виїзд по Львову та Львівській області
Клініка Високого Рівня
За час роботи ми залучили найкращих фахівців
Анонімно та Конфіденційно
Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування