Статева дисфункція

Статева дисфункція – патологія статевої системи чоловіків або жінок, спровокована зовнішніми або внутрішніми факторами, в тому числі психологічними. Проблема проявляє себе незалежно від статі, вікової групи і соціального статусу людини. Але в більшості випадків, вона реєструється у людей у ​​віці 50 і більше років.

Залежно від причини, дисфункція статевих органів може мати різні симптоматичні прояви: імпотенція (порушення еректильної функції), відсутність оргазму, пригнічений лібідо, біль під час статевого акту, ослаблення потягу, судорожне стиснення піхви, порушення фази збудження і т.д.

Виїзд на Дім та Трансфер

Виїзд по Львову та Львівській області 

Клініка Високого Рівня

За час роботи ми залучили найкращих фахівців

Анонімно та Конфіденційно

Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування

Причини еректильної дисфункції

Сьогодні відома велика кількість причин, здатних порушити функцію статевої системи людини. Всі причини поділяють на дві основні групи: фізіологічні та психологічні.

До фізіологічних чинників відносять:

 • Порушення з боку ендокринної системи – дисфункції статевих залоз;
 • Зловживання алкоголем, наявність інших шкідливих звичок;
 • Неправильний раціон харчування;
 • Серцево-судинні захворювання;
 • Нестача фізичної активності, регулярний прийом антидепресантів;
 • Гормональні порушення – дисфункція статевих гормонів.

До психологічних чинників відносять:

 • Надмірне хвилювання перед контактом, низький рівень самооцінки;
 • Відсутність сексуального потягу до жінки або чоловіка, гострий страх вагітності;
 • Перевтома, депресивні стани і стресові ситуації;
 • Психологічні травми одного або обох партнерів, пов’язані з сексом.

Визначити точну причину патології може тільки профільний лікар, після комплексної діагностики організму. У деяких випадках, порушення функції можуть викликати прийняті людиною медичні препарати.

Статева дисфункція у чоловіків

Чоловіча статева дисфункція – поширена проблема у чоловіків середнього і старшого віку, супроводжується дисфункцією статевого члена: неможливістю досягти ерекції для здійснення сексуального акту або короткотривалої ерекції, яка не дозволяє довести акт до кінця.

Проблема може бути, як первинною – коли чоловік ніколи в житті не міг зробити повноцінний сексуальний контакт з жінкою, так і вторинною – коли до певного періоду сексуальне життя було нормальним, але потім стався збій.

Періодичні порушення зустрічаються у цілком здорових чоловіків – це не є патологією, але, якщо чоловік відчуває проблеми більш ніж в 25% випадків – необхідно негайно звертатися до лікаря за професійною допомогою.

Статева дисфункція у жінок

Жіноча статева дисфункція – поширена проблема, як правило, спостерігається у пацієнток середнього і старшого віку від 30 до 55 років, які пережили кілька пологів. На перших стадіях розвитку проблеми, у жінок спостерігається зниження сексуального збудження, послаблюються сексуальні відчуття, можуть з’являтися хворобливі відчуття під час акту.

Особливу роль у формуванні проблеми, можуть грати міжособистісні відносини партнерів. У жінок значно частіше, ніж у чоловіків, причиною стають психологічні чинники, пов’язані з емоційними сплесками і депресивними симптомами.

Лікування статевої дисфункції

Основою лікування чоловіків і жінок є якісна діагностика профільним фахівцем, який визначає точну причину розвитку проблеми. Методи лікування прямо залежать від патології, що викликала дисфункцію.

Залежно від першопричини патології, в процесі лікування, можуть використовуватися:

 • Психотерапевтичні методи, що передбачають відвідування: невролога, дієтолога, психолога, психотерапевта та інших профільних фахівців;
 • Фізіотерапевтичні методи, що передбачають виконання комплексу фізичних вправ, масажі, сеанси електромагнітного і лазерного лікування;
 • Оперативне лікування – використовується в крайніх випадках, коли консервативні методи не можуть забезпечити необхідного ефекту.

Оптимальну схему лікування дисфункції статевої системи визначає тільки лікар, на основі даних первинного огляду, результатів аналізів і індивідуальних особливостей організму пацієнта!