Лікування наркоманії

Наркотична залежність – захворювання, головним симптомом якого є патологічний потяг до вживання специфічних психоактивних речовин, які отримали назву наркотиків.

Наркоманія – одне з найтяжчих захворювань нашого часу. Ця хвороба зачіпає всі аспекти діяльності людини. Для неї не існує відмінностей в статі, віці, походження.

Це хронічна хвороба, безперервно прогресуюча при відсутності лікування, при цьому залежний найчастіше не здатний самостійно відмовитися від наркотиків. Лікування наркотичної залежності – комплексна допомога, спрямована на усунення тяги до патологічної речовини.

Виїзд на Дім та Трансфер

Виїзд по Львову та Львівській області 

Клініка Високого Рівня

За час роботи ми залучили найкращих фахівців

Анонімно та Конфіденційно

Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування

Як розвивається наркотична залежність

Наркотична залежність, як хвороба, розвивається поступово, для неї характерно формування декількох синдромів і фазна течія.

 • Синдром мінливої реактивності. При вживанні наркотика у пацієнта поступово згасають захисні рефлекси, змінюється частота вживання і сам характер сп’яніння. Прийом речовини з одиничного випадку стає регулярним.
 • Психічна залежність. Цей синдром завжди виникає при розвитку даного захворювання. Характеризується безперервною і непереборною тягою до наркотику з постійним пригніченим станом і почуттям незадоволеності за відсутності останнього. Цей синдром є основною причиною, яка змушує приймати патологічну речовину знову і знову. Після вживання настає стан на кшталт ейфорії, уявного благополуччя і відчуття бадьорості, яке триває, поки в крові є дана речовина.
 • Фізична залежність. Симптомокомплекс, який виражається в поступовому підвищенні толерантності (звикання) при регулярному вживанні психоактивної речовини, появі та прогресуванні синдрому абстиненції.

Факт. Незважаючи на загальнодоступність інформації про цю хворобу, близькі залежної людини дуже мало обізнані про наркоманію, її розвиток та наслідки. До 90% опитаних родичів не готові відкрито обговорювати це питання з наркоманом.

Ознаки та симптоми – як зрозуміти, що людина вживає наркотики

Прояви захворювання будуть залежати від багатьох факторів. Один з провідних – вид наркотику. Найчастіше, у наркомана проявляється не один, а відразу комплекс ознак. Всі ознаки діляться на групи.

Поведінкові

 • Перепади настрою. Різкі зміни періодів апатії і безпричинного збудження.
 • Скритність, замкнутість.
 • Метушливість і «смикання».
 • Поява сумнівних знайомих, часті потайливі телефонні дзвінки.
 • Самоізоляція, відсутність інтересу до того, що раніше захоплювало.
 • Брехня і відхід від прямої і правдивої відповіді, спритність.

Психічні

 • Безсоння, яке різко змінюється сонливістю і навпаки.
 • Патологічне викривлене сприйняття дійсності і непередбачувані відповідні реакції.
 • Маячні ідеї і галюцинації.
 • Зниження пам’яті, концентрації уваги, дезорієнтація.

Фізичні

 • Різка безпричинна втрата ваги.
 • Болісний колір шкіри.
 • Розширення або звуження зіниць.
 • Підвищена стомлюваність.
 • Частий сухий кашель або хронічний нежить.

Соціальні

 • Втрата інтересу до роботи або навчання.
 • Зниження працездатності, успішності.
 • Регулярні прогули.
 • Обрив зв’язків зі звичним колом спілкування: сім’єю, друзями, колегами.
 • Неохайний зовнішній вигляд, недотримання елементарних правил гігієни.
 • Порушення закону.

Чим більший стаж наркомана, тим більша кількість ознак у нього проявляється і тим яскравіша картина хвороби.

Однозначною ознакою наявності захворювання є сліди ін’єкцій на тілі.

Наркоманія не обов’язково розвивається після першого прийому наркотичного засобу. Але тяга до відчуттів мнимої всемогутності і ейфорії, яку людина відчула в перший раз, можуть бути причиною відновлення прийому.

Факт. За оцінками фахівців один наркоман залучає до вживання в середньому 13-15 осіб за своє життя.

Які причини виникнення наркотичної залежності

У різних групах населення причини виникнення захворювання відрізняються. Розглянемо найпоширеніші – етіологія за віковими групами.

 • У підлітка, в переважній більшості, першим тригером служить цікавість і прагнення показати і довести оточуючим свою самостійність. Це вік самоствердження, період вибору шляху, заперечення загальноприйнятих цінностей і авторитетів. Крім того, за опитуваннями школярів, багато хто з них почали приймати наркотики під тиском і за прикладом старших товаришів.

Факт. Деякі фахівці вважають, що пристрасті до наркотиків, так званої “хімічної залежністі» схильні близько 30% студентів елітних університетів нашої країни.

 • Одною з основних причин виникнення залежності відносять відсутність міцних соціальних зв’язків у підлітків. Під цією сухою фразою мається на увазі брак любові та турботи близьких, відсутність уваги батьків, здатності висловитися і бути почутим.
 • Прагнення до бунтарства, вираз протесту, внутрішній конфлікт. Такі причини будуть, якщо дитина не впевнена в собі, робить все на зло близьким, або з почуття егоїзму.
 • Наркоманія – колективна інфекція. Потрапляючи в певну компанію, вона здатна поширюватися як спалах. Це висловлювання особливо актуально для підлітків.

У дорослої зрілої людини інші мотиви. Щоденні проблеми вимагають швидкого рішення. При наявності певних обставин, складу характеру людини, великого емоційного або фізичного навантаження люди часто звертаються по допомогу до певних речовин для того, щоб якось піти від реальності. Коли наркотичні марення обіцяють блаженство і спокій, а стрес і депресія залишаться в минулому, не всі можуть піти від спокуси. Крім того, однією з причин широкої поширеності цього захворювання розглядають нестабільну економічну ситуацію в країні, високий рівень безробіття і низький рівень освіченості.

Трохи статистики про наркотичну залежність

В Україні серед ін’єкційних наркоманів ВІЛ інфекція зустрічається від 42% до 76% з різних джерел.

Наркотичною залежністю страждають 1,7% населення країни.

З проблемою наркоманії стикається кожна десята сім’я.

Щорічно від наркотиків помирає близько 10-12 тисяч осіб. На перше місце по причині смерті виходить передозування.

Кожен сьомий злочин пов’язано з вживанням наркотиків.

Від 8% до 26% школярів 13-16 років хоч раз пробували психоактивні речовини.

В Україні близько 500000 наркоманів, 300000 з них ін’єкційних. 170000 людей вживають наркотики регулярно. 5000 з цих 170 тисяч наркоманів не досягнули 18 років.

На контрольованому обліку перебуває 70 тисяч залежних. У спеціалізованих клініках всього 7000 ліжок подібного профілю. Тільки дві останні цифри підтверджені офіційно, решта за оцінками експертів сильно занижені.

76% смертей від наркотиків в світі пов’язано з прийомом опіоїдів.

Факт. Україна за темпами поширення наркозалежності займає одне з провідних місць в Європі. За деякими відомостями, в нашій країні кількість наркоманів досягає 1 млн осіб.

Як мотивувати наркомана на лікування

Наркозалежний найчастіше до останнього буде заперечувати наявність захворювання. На сьогоднішній день залишається відкритим питання про примусове лікування наркоманії. Терапія даного захворювання повинна включати два аспекти: психологічний і фізичний. Примусове лікування як вимушений захід допомагає тільки з фізичною складової залежності. За статистикою у 95% відсотків наркоманів, які пройшли курс примусового лікування, рецидив настає в перший рік. Таке лікування без згоди пацієнта є незаконним і можливо тільки в одному випадку, якщо воно призначається судом.

Звідси висновок: перший крок успішної терапії – усвідомлення і прийняття пацієнтом свого діагнозу і правильна мотивація. Саме для цих цілей був розроблений метод психологічної інтервенції.

Це психологічне втручання в особистий простір пацієнта з метою розробки та впровадження позитивних змін. Інтервенція допомагає залежним, які самостійно не можуть зважитися на курс терапії.

Метод заснований на виклику фахівців на дім для професійної розмови з пацієнтом за участю його близьких. В основі його – консультація психіатра, який вміло направляє людину на отримання згоди проходження курсу лікування і реабілітації та допомагає сформулювати правильну мотивацію.

Дана методика вимагає комплексного підходу. Будь-яка дрібниця може спровокувати рецидив. Тому так важливо правильно вибрати лікаря і клініку.

Ліцензована і акредитована МОЗ України наркологічна і медичний центр «Сучасна Психіатрія» щодня і цілодобово, маючи в штаті лікарів наркологів, психіатрів, психотерапевтів надає профільну невідкладну медичну допомогу людям навіть в критичних станах.

Акредитація медичного закладу – підтверджене особливою комісією на офіційній основі існування в даній установі певного переліку критеріїв стандарту для надання допомоги і наявності високого рівня медичного забезпечення.

Етапи лікування наркоманії

У нашій клініці в Києві застосовується комплексна поетапна програма лікування. Вона включає:

 • Усвідомлення проблеми. Первинна консультація нарколога в рамках психологічної інтервенції. Найчастіше проходить вдома у залежного. За підтримки родичів фахівець переконує пацієнта зробити перші кроки на шляху до одужання. Родичі і лікар-нарколог повинні бути одностайні в своїй позиції. Після отримання згоди починається сама терапія.
 • Діагностика. На початку проходження програми пацієнту проводиться повна діагностика. У неї входять лабораторно-інструментальні методи обстеження, консультації профільних фахівців. На цьому етапі відстежується ступінь і стаж захворювання, наявність супутніх хвороб.
 • На основі отриманих результатів проведеного обстеження одночасно з діагностикою починається курс підтримуючої терапії. При абстинентному синдромі проводять, так зване, «зняття ломки». Проводять комплексну очистку організму від токсинів. Якщо пацієнт вживав наркотики групи опіатів, то в медичному центрі “Сучасна Психіатрія”застосовують УБОД (ультрашвидка опіоїдна детоксикація). Даний процес має на увазі не тільки наявність спеціальної ліцензії, а й присутність сертифікованого досвідченого лікаря-нарколога.

В основі етапу виведення токсинів з організму лежить медикаментозна терапія. Внутрішньовенні процедури включають багатокомпонентні схеми з вітамінами, антиоксидантами, антигіпоксантами. При необхідності проводиться симптоматичне лікування печінкової, ниркової, серцево-судинної недостатності, снодійні і заспокійливі для зняття абстинентного синдрому. Також добре зарекомендували себе сорбційні методи. Це плазмоферез, гемосорбція, ентеросорбція, гемодіаліз. Підшивка від наркотиків проводиться саме на цьому етапі.

 • Психологічна допомога, в основну задачу якої входить з’ясування першопричини вживання наркотичної речовини. Для цього проводяться індивідуальні консультації психіатра, під час яких фахівець проводить аналіз емоційного фону пацієнта і опрацьовує проблеми цього плану.
 • Реабілітація. Після зняття психічної залежності починається процес психологічної реабілітації. Тут програма підбирається особливо в залежності від уподобань пацієнта. Сеанси можуть бути груповими або індивідуальними. Спільний відпочинок, трудотерапія – всі ці методи використовуються в лікуванні. Пацієнти разом відвідують виставки, культурні заходи, займаються спортом.

У нашій клініці на етапі реабілітації успішно застосовують програму співзалежних. Цей метод заснований на проходженні певних моментів реабілітації пацієнта разом з його близькими. Присутні разом радіють досягнутим результатам, разом бачать пройдений складний шлях до одужання. Близька людина на власні очі сприймає всі труднощі боротьби з хворобою, проходить рука об руку кожен крок реабілітації. У свою чергу, пацієнт відчуває увагу і любов рідної людини і більш гостро відчуває його співчуття.

Факт: Після проходження такої програми пацієнти клініки в 94% відзначали поліпшення відносин в сім’ї, зміцнення прихильності, поява загубленої поваги, і довіри в сім’ї і наявність постійної підтримки близької людини. У 100% оточуючі люди після проходження такого курсу не говорять, що позбутися залежності легко.

 • Постреабілітаційна підтримка. Після проходження курсу лікування пацієнти при підтримці кураторів клініки поступово повертаються в суспільство. Це один з найскладніших етапів лікування, коли нова здорова особистість знову знайомиться зі світом, намагаючись зберегти все придбане за час курсу. Це новий щабель особистісного зростання, переоцінки цінностей, при необхідності допомога і підтримка у виборі і зміні професії.

Анонімне лікування наркоманії у Львові

В основі анонімного лікування в першу чергу лежить турбота про пацієнта і його психологічний комфорт. Що це означає? Суворе дотримання конфіденційності – одне з основних правил нашого центру.

 • Справжнє ім’я пацієнта не буде фігурувати в документах.
 • Можна не ставати на облік в наркологічний диспансер.
 • Проходження курсу специфічної терапії не стане перепоною в подальшому житті і кар’єрі.

Анонімність пацієнта при отриманні консультації та проходження курсу лікування гарантовані законодавством України. Історія хвороби і інші документи про лікування надаються тільки правоохоронним органам після офіційного запиту.

Сучасне і ефективне лікування наркозалежних в медичний центр «Сучасна Психіатрія»

У медичному центрі «Сучасна Психіатрія» прийом пацієнтів і їх лікування здійснюють фахівці високого рівня – наркологи і психіатри з багаторічним стажем роботи. Наша клініка це:

 • 40% лікарів з вищою категорією, у 65% стаж за фахом більше 15 років;
 • Колектив клініки регулярно бере участь в міжнародних науково-практичних конференціях;
 • Успішно реалізуються програми анонімного лікування;
 • Індивідуальний підхід і комфортні умови перебування;
 • Цілодобовий моніторинг;
 • Кожного року в нашій клініці успішно проходить лікування 3500 пацієнтів із залежністю;
 • Відсоток ефективної ремісії більше 75%;
  Доступні ціни.

У клініці фахівці знайдуть індивідуальний підхід до кожного хто звернувся. Із залежністю можна впоратися, ми доводимо це кожен день на практиці. Якщо ви проживаєте в іншому місті (Харків, Запоріжжя, ОдесаДніпро, Київ, Миколаїв) ми здійснимо трансфер пацієнта в наш центр в супроводі лікаря-нарколога.