Лікування алкоголізму

Що таке алкоголізм? У великому енциклопедичному словнику сказано, що алкоголізм – хронічне захворювання, обумовлене систематичним вживанням спиртних напоїв. Виражається в фізичної і психічної залежності від алкоголю, психічної і соціальної деградацією, патологією внутрішніх органів, обміну речовин, центральної і периферичної нервової системи.

Поширені причини алкоголізму

Вживання спиртних напоїв – тотальне явище. За результатами опитувань людей від 27-55 років в Україні в 2019 році виявлено, що основними причинами алкоголізму і появи залежності є соціальні та психологічні:

 • вплив оточення;
 • спосіб впоратися зі стресом;
 • замкнутість, низька самооцінка;
 • данина моді;
 • доступність спиртних напоїв;
 • невисокий рівень життя і безробіття.

Крім перерахованого доведено, що велику роль у виникненні патологічного пияцтва, алкоголізму та залежності відіграє спадковість. Це особливо актуально, коли алкоголь вживають вагітні (пасивний алкоголізм).

Отже, лікування пияцтва і алкоголізму повинне бути спрямоване на виправлення ставлення суспільства в цілому на проблему. А саме:

 • вирішенням соціальних проблем;
 • інформаційна та освітня програма (школи, університети і т.д.);
 • доступна і кваліфікована психологічна допомога.

Як зрозуміти, що алкоголізм – це вже захворювання?

Про алкоголізм, як про хворобу і залежність варто задуматися, якщо у близької людини, що вживає алкоголь є клініка сукупності певних ознак:

 • немає адекватного сприйняття кількості випитого, заперечення самого діагнозу алкоголізм або патологічне пияцтво;
 • страждає від постійного безсоння;
 • з’являються суїцидальні думки;
 • поводиться дратівливо і агресивно без видимих причин;
 • відчуває страх, тривогу;
 • з’являються галюцинації;
 • алкогольні психози;
 • наявність ретроградної амнезії;
 • тривале, безперервне вживання спиртних напоїв.

В цілому, про діагноз алкогольна залежність говорять, коли втрачається контроль над кількістю випитого, збільшується толерантність, поступово руйнуються всі сфери життя людини (фізична, психологічна, духовна і соціальна).

Виїзд на Дім та Трансфер

Виїзд по Львову та Львівській області 

Клініка Високого Рівня

За час роботи ми залучили найкращих фахівців

Анонімно та Конфіденційно

Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування

Чи можливе лікування алкоголіка без його відома?

У пацієнта при діагнозі алкоголізм або патологічне пияцтво виникає залежність двох видів: фізична і психологічна. Всі методи, засновані на лікуванні алкозалежних без відома пацієнта можна звести до одного – це додавання потай від людини з діагнозом пияцтво препаратів, що викликають негативну реакцію на прийом етанолу. Це може вилікувати тільки фізичну залежність.

Безперечно, метод допоможе, але результат буде тимчасовим. При лікуванні алкоголізму, як виду захворювання, дуже важлива психологічна налаштованість алкоголіка на позитивний результат, а даний вид лікування його не передбачає. Цей спосіб добре застосуємо в комбінації на першому етапі лікування алкоголізму, коли здійснюється виведення із запою. Це дуже важливо, коли вибирається метод і клініка лікування алкоголізму у Львові.

Метод інтервенції або як переконати лікуватися

 1. Вибір ефективного методу лікування залежності. Один з найважливіших етапів. Узгоджується з пацієнтом і його близькими.
 2. Реалізація цього методу, включає лікування, профілактику алкоголізму і в певних, індивідуальних випадках реабілітацію. У клініці “Сучасна Психіатрія” на кожному етапі лікування алкоголізму дотримується чітка спадкоємність. Дуже важливо, щоб людина, яка проходить курс лікування, цілодобово перебував під наглядом медичного персоналу, а також в разі необхідності отримував своєчасну психологічну допомогу і підтримку.
 3. Головною мотивацією і досягненням в процесі лікування алкоголізму є повне позбавлення від залежності, усвідомленої відмови від вживання спиртного. Розуміння в необхідності профілактик рецидиву, що включають в себе періодичні консультації психіатра, нарколога і психотерапевта.
 4. Фундаментальною доказовою базою є наші фахівці: лікарі анестезіологи, наркологи і психіатри із середнім профільним стажем роботи 10 років, висококваліфіковані психологи і психотерапевти. Кількість звернень до клініки понад 2000 за рік.
 5. Закріплення результату у вигляді збереження зворотнього зв’язку після проходження курсу лікування алкоголізму в нашій клініці у Львові.

Інтервенція при лікуванні алкоголізму може бути спрямована на індивідуальні та найбільш необхідні в корекції проблеми людини. Починаючи з повноцінного відновлення фізіологічного здоров’я, психо-емоційного стану і закінчуючи налагодженням взаємин з рідними і близькими, які були порушені через зловживання алкоголю.

Правильний підхід і етапи лікування від пияцтва

Існує багато різних методів лікування залежності від алкоголю, починаючи з 60-х років минулого століття, після визнання алкоголізму хворобою. Багато з них мало ефективні або морально застаріли, змінюється світ, «молодіють» і змінюються хронічні і супутні захворювання. Виявляються різні, психіатричні етіології.

Анонімна консультація нарколога в нашій клініці, починається з встановлення довірчих відносин в рамках лікар-пацієнт. На цьому етапі формується мотивація на лікування, визнання проблеми. Наступним важливим етапом є детальне вивчення виниклої проблеми (кількість і тип випитого спиртного, тимчасові чинники), збір анамнезу (фізичне і психо-емоційний стан пацієнта).

На цьому етапі можлива взаємодія не тільки з наркологом, але і з психіатром, терапевтом, кардіологом. Після згоди пацієнта на лікування від алкоголізму і підібраного індивідуального методу, в обов’язковому порядку призначається ряд лабораторних досліджень (вартість пакета 700 гривень) в деяких випадках УЗД, КТ.

Він складається з декількох ступенів:

 • Усунення фізичної залежності або іншими словами виведення із запою передбачає стабілізацію фізичного стану пацієнта, після гострого алкогольного отруєння, сп’яніння або сильного похмільного синдрому. Виконується курсом дезінтоксикаційної терапії – очищення від алкоголю і відновлення всіх життєвих функцій організму. Виконується після консультації або за призначенням лікаря психіатра-нарколога.
 • Реабілітація алкозалежної людини (усунення психологічної залежності і корекція психічного стану) включає в себе проходження курсу психологічної допомоги, в процесі якого формується стійка мотивація на повну відмову від вживання алкогольних напоїв. Відновлюються принципи, цінності, соціальні взаємини. Вирішуються психологічні та психіатричні проблеми. Формуються установки і з’являється вміння повноцінно жити без спиртного. Реабілітація проходить в одному з наших центрів психологічної допомоги “Рехаб-Центр”. Тривалість перебування залежить від стадії захворювання, періоду розвитку хвороби, соціальної деградації, супутнього вживання наркотиків, медичних препаратів і психічних розладів. Рекомендований базовий курс становить 3 місяці, але процес цей індивідуальний і може варіюватися від 1 до 12 місяців. Після проходження етапу дезінтоксикації і переходу на етап реабілітації, фахівці акредитованої клініки «Сучасна психіатрія» – наркологи, психіатри і психотерапевти супроводжують пацієнта на етапі психологічної допомоги і тісно взаємодіють з психологами, керівниками відділень, арт терапевтами, коуч і йога тренерами, масажистами і консультантами по хімічній залежності (термін «тверезості» яких не менше 3 років), підтримують зв’язок з рідними та близькими.
 • На етапі психологічної допомоги – постреабілітаціонна підтримка індивідуально пропонується пройти сеанс кодування або підшивання від алкоголізму. Це ефективна процедура є додатковим мотиваційним і стримуючим фактором від алкогольної залежності. На завершальному етапі курсу реабілітації рекомендується дотримуватися таких правил: регулярні консультації у психолога, заняття спортом, грамотно розподіляти свій час і сили, підтримувати зв’язок з керівником центру, в разі рецидиву (зриву) не затягувати з випивкою, а відразу ж повідомити близьким або свого лікаря нарколога про проблему.

Медикаментозне лікування алкогольної залежності

Медикаментозна терапія алкоголізму та патологічного пияцтва можлива на всіх етапах. Максимально часто вона застосовується при алкоголізмі для зняття абстинентного синдрому. Після проведення клініко-лабораторних досліджень і оцінки алкогольного ураження всіх органів і систем призначається індивідуально.

Медикаменти використовують або для купірування явищ абстиненції, або вироблення негативного рефлексу на алкоголь. Групи препаратів для лікування алкогольної залежності:

 • Дезінтоксикаційні розчини, електроліти (калій, магній, натрій, кальцій), гепатотропні і кардіотропну препарати, вітаміни (В1, В6, В12, С, РР), антиоксиданти, антигіпоксантів, діуретики, метаболічні та ноотропні препарати.
 • Психотропні препарати: нормотімікі (згладжують коливання настрою), коректори поведінки, антипсихотичні (пригнічують прояви психозу і психомоторне збудження), анксіолітики (протитривожні, заспокійливі), снодійні, антидепресанти.
 • Аверсивні препарати (що різко підвищують чутливість організму до спиртних напоїв і викликають ряд вкрай неприємних симптомів), блокатори опіоїдних рецепторів (зменшують кількість вживаного алкоголю і задоволення від алкоголю).

Чи можливо лікування алкогольної залежності в домашніх умовах?

Алкоголізм – це важке захворювання. Вилікувати це захворювання не так просто. Певні етапи лікування можливо проходити вдома і отримувати допомогу під наглядом фахівця, але для цього до лікування необхідний огляд лікаря і оцінки ризику домашнього лікування. Величезне значення має згода алкозалежного пацієнта на лікування залежності та комфортні умови перебування хворого.

Алкоголізм – це важке захворювання. Вилікувати це захворювання не так просто. Певні етапи лікування можливо проходити вдома і отримувати допомогу під наглядом фахівця, але для цього до лікування необхідний огляд лікаря і оцінки ризику домашнього лікування. Величезне значення має згода алкозалежного пацієнта на лікування залежності та комфортні умови перебування хворого.

Якщо алкогольна інтоксикація зачепила всі органи і системи, і на перший план виходить поліорганна патологія, то потрібне стаціонарне лікування алкоголізму і кваліфікована допомога в спеціалізованому центрі!

Безкоштовна Консультація

Ви можете зателефонувати або замовити безкоштовну консультацію

Кваліфіковані Спеціалісти

За час роботи ми залучили найкращих фахівців

Анонімно та Конфіденційно

Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування