Лікування алкоголізму в стаціонарі

Звичка вживати спиртні напої глибоко вкоренилася в менталітеті української нації. Людина, яка не п’є алкоголь, сприймається як біла ворона в натовпі чорних побратимів. До алкоголізму в Україні ставляться з гумором, іронією, але дуже рідко – зі страхом. Але ж цифри дійсно вражають: 40% всіх смертей українських чоловіків працездатного віку від зловживання алкоголю. Це офіційна статистика, отримана в результаті дослідження, яке провів Всесвітній банк.

Алкоголізм не сприймає безтурботного ставлення до себе. Ще вчора це були епізодичні застілля з друзями, а вже сьогодні – неможливість прожити жодного дня без спиртного. Щоб уникнути такого сумного сценарію, потрібно якомога раніше починати лікування. Ті, хто хочуть позбутися згубної звички, постають перед вибором – лікувати залежність в домашніх умовах або в стаціонарі. Про другий варіант ми розповімо докладніше.

Стаціонарне лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму в стаціонарі передбачає проведення терапії в спеціальній установі, що має всі необхідні умови для ефективного позбавлення від шкідливої звички. У деяких ситуаціях без стаціонарного лікування просто не обійтися, так як для певної категорії пацієнтів домашня терапія безперспективна.

Показання до стаціонарного лікування алкоголізму

При настанні таких обставин потрібно якомога швидше звернутися в медичний центр для проведення лікування.

  • Сильно виражений абстинентний синдром. Ломка може привести до інфаркту, інсульту, гіпертонічного кризу і навіть коми.
  • Судоми і епілептичні припадки.
  • Галюцинації різних типів. Це критичний сигнал організму, який свідчить про ураження центральної нервової системи. Крім того, що це дуже небезпечно саме по собі, в подібному неконтрольованому стані хворий може заподіяти собі шкоду.
  • Делірій, тобто біла гарячка.

Хворі, що знаходяться в подібних станах, потребують негайного лікування в стаціонарних умовах. Крім того, лікування алкоголізму в стаціонарі – необхідний захід при відсутності у хворого мотивації або при її нестачі. Якщо пацієнт щиро не бажає вилікуватися, у нього, швидше за все, будуть відбуватися зриви, що зводять всі «домашні» старання нанівець.

Виїзд на Дім та Трансфер

Виїзд по Львову та Львівській області 

Клініка Високого Рівня

За час роботи ми залучили найкращих фахівців

Анонімно та Конфіденційно

Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування

Переваги стаціонарного лікування

Лікування алкоголізму в стаціонарі має ряд переваг, яких неможливо домогтися при домашньої терапії.

  • Постійний контроль. Пацієнт перебуває під наглядом досвідчених фахівців. Крім візуального контролю, здійснюється також апаратний. Наприклад, в медичному центрі «Медлюкс» серцеві показники хворого фіксує кардіомонітор. У перші дні терапії це дуже важливо, тому що організм перебуває в ослабленому стані.
  • Відсутність доступу до спиртного. Як би сильно залежна людина не хотів вилікуватися, бажання випити у неї періодично прокидається. У медичному центрі можливість зриву, тобто вживання спиртного, виключена.
  • Інтенсивне лікування. В умовах стаціонару є можливість частіше, ніж удома, вдаватися до необхідних процедур і маніпуляцій.
  • Можливість оперативної зміни стратегії. Як уже згадувалося раніше, лікування алкоголізму в стаціонарі проводиться під контролем фахівців. Це дозволяє лікарям змінювати стратегію лікування в режимі живого часу, підшукуючи ідеальний варіант для конкретного пацієнта.
  • Можливість застосування сильних медикаментів, які потрібно вживати під контролем лікаря. Деякі препарати не підходять для домашнього застосування. Їх можна давати пацієнтові тільки в умовах стаціонару.

Як проводиться лікування алкоголізму в стаціонарі?

Звертаючись до медичного центру для лікування, перша процедура, на яку відправляється пацієнт, – це дезинтоксикація. Її мета – вивести з організму шкідливі речовини. Використовуються крапельниці з сольовим розчином, сорбенти, антиоксиданти, а також препарати для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту і серця.

Особлива увага приділяється відновленню ЦНС і периферичної нервової системи, які дуже сильно страждають від негативного впливу алкоголю. Щоб запобігти появі судом і психозного стану, хворому призначають снодійні та седативні препарати. Психоемоційний стан коригується ще і з допомогою антидепресантів. Протягом усього лікування стан пацієнта ретельно контролюється. У медичному центрі «Сучасна Психіатрія» контроль здійснюється за допомогою ЕКГ, аналізу крові і комплексу лабораторних діагностичних заходів.