Енурез

Енурез – це поширений синдром мимовільного сечовипускання, пов’язаний з порушеннями неврологічного характеру або патологіями сечостатевої системи. Як правило, спостерігається у дітей молодшого віку під час сну, але зустрічаються випадки і денного енурезу у людей незалежно від статті і віку.

У процентному співвідношенні від синдрому страждають: діти – 94,5%, юнаки – 4,5%, дорослі 1% від загальної кількості хворих. Нетримання сечі у дітей до 4х років не є порушенням фізіології, тому лікар може поставити цей діагноз тільки у людей, які досягли віку 4 і більше років. Патологія проявляється з фізіологічних причин або через порушення роботи психіки, тому дуже важливо своєчасно і правильно встановити точну причину симптоматики.

Енурез – причини нетримання сечі

Сьогодні відома велика кількість факторів, здатних стати каталізатором появи нетримання у дітей і дорослих. До найпоширеніших з них відносять: порушення секреції АДГ, урологічні захворювання, інфекції сечовивідних шляхів, порушення сну, спадковість, затримка розвитку ЦЦ сечовипускання.

Крім основних чинників, розвиток енурезу може спровокувати: прийом ряду медичних препаратів, різкий переляк, стресове нетримання сечі, психічна травма, новоутворення в області сечостатевої системи, порушення роботи нервових закінчень, звуження сечовипускального каналу, розсіяний склероз, неправильно підібраний раціон харчування і т.д.

Нетримання сечі у чоловіків і жінок

Енурез у жінок зустрічається рідше ніж у чоловіків, лікарі пов’язують таку схильність до особливостей роботи нервової системи. Особливо яскраво видно різницю в дитячому віці, коли дівчатка швидше навчаються контролювати власні фізіологічні рефлекси. У дорослому віці, може провокуватися гінекологічними операціями або гормональними змінами, пов’язаними з клімаксом.

Енурез у чоловіків – більш поширена проблема ніж у жінок, з нею стикається до 10% хлопчиків у віці до 15 років. Нетримання сечі у чоловіків і жінок має схожий характер, за винятком проблем, пов’язаних з особливостями будови сечостатевої системи.

Лікування енурезу

Перед тим як лікувати енурез, лікар повинен провести комплексну діагностику організму з метою визначення точної причини розвитку патології. Лікування призначається тільки профільним лікарям, на основі даних первинного огляду, результатів аналізів, з урахуванням індивідуальних особливостей організму хворого.

Основою лікування є три основні методи: медикаментозний, безмедикаментозний і хірургічний. Застосування того чи іншого способу прямо залежить від типу і ступеня розвитку патології. У більшості випадків застосовуються змішані консервативні методи, що передбачають: фізіотерапію, тренування сечового міхура, вправи, спрямовані на зміцнення тазового дна, а також медикаментозна терапія: антидепресанти і спазмолітики.

Хірургічне втручання виконується тільки в крайніх випадках, коли консервативні методи не можуть забезпечити необхідного ефекту.

Лікування енурезу у дітей (дитячий енурез)

При відсутності супутніх захворювань, ключове значення в лікуванні мають ощадливі консервативні методи, спрямовані на п’ять основних напрямків: тренування сечового міхура, дотримання режиму неспання/сну, фізичні вправи, психологічну мотивацію дитини, а також дотримання дієти.

У деяких випадках, лікарі можу призначити комплекс фізіотерапевтичних процедур, в тому числі: електрофорез, голковколювання, вплив лазером. У дітей у віці 10 і більше років, високу ефективність мають психотерапевтичні бесіди з активною участю батьків.

Лікування енурезу у дорослих

Нетримання сечі після 50/60 років є досить поширеною проблемою, яка приносить істотний дискомфорт для хворих людей. Терапія для дорослих людей відрізняється від лікування дітей.

Крім хірургічних методів, що застосовуються у виняткових випадках, високу ефективність має:

  • Зміна режиму дня і усунення стресових факторів;
  • Виключення з раціону кофеїну, алкогольних напоїв, а також продуктів, які мають сечогінну дію;
  • Призначаються фізіопроцедури: іглофлексотерапія, вплив імпульсним і змінним струмом, електрофорез, магнітотерапія;
  • Медикаментозне лікування: антибіотикотерапія, гормонотерапія, а також симптоматичне лікування із застосуванням транквілізаторів, нитрофуранов і антидепресантів.

Якщо ви або ваша дитина відчуває нетримання сечі – не соромтеся, зверніться за професійною медичною допомогою!

Виїзд на Дім та Трансфер

Виїзд по Львову та Львівській області 

Клініка Високого Рівня

За час роботи ми залучили найкращих фахівців

Анонімно та Конфіденційно

Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування