Психіатрична лікарня

Психіатрична клініка або лікарня, всупереч поширеній думці, мало чим відрізняється від звичайної. У структуру будь-якої клініки входить стаціонарне відділення, денний стаціонар і кабінети для консультування. Найбільше побоювань і забобонів викликає, природно, психіатричний стаціонар. Досить часто доводиться чути: “все що завгодно, тільки не психіатричний стаціонар”.

На щастя психічні захворювання і розлади не передаються повітряно-крапельним шляхом, а зсередини відділення чи не нагадує клітку або “в’язницю” куди “закривають” людей з психічними розладами і викидають ключ. Телевізійні передачі і фільми жахів навчили людей бояться всього з приставкою “психіатрія”. Однак там все, як і в звичайному житті: палати, персонал, лікарі, медикаментозні призначення. Ніхто не бігає в гамівній сорочці, не б’ється головою об стіну (або об інші голови).

Дійсно, деякі зовнішні атрибути можуть бути присутніми (решітки на вікнах (не беремо до уваги решітки на перших-других поверхах), обмеження на вхід і вихід), але важливо пам’ятати, що це робиться з метою убезпечити пацієнтів. Не кажучи вже про те, що якщо людина виявив бажання лікуватися в стаціонарі, а потім передумав – ніхто його силою тримати не збирається (людина навіть повинен підписати добровільну інформовану згоду на огляд та лікування, де вказано, що він може відмовитися в будь-який момент).

До того ж стаціонари відрізняються за профілем. Навіть в державних психіатричних лікарнях існують не тільки “гострі” і “звичайні” палати, а й відділення. Головна суть будь-якого відділення – можливість надати повний обсяг діагностичної та терапевтичної допомоги. Тому що при всьому бажанні надати повний обсяг допомоги амбулаторно не представляється можливим.

Деменція – симптоми і ознаки

Клінічна картина у людей з деменцією прямо залежить від місця і розміру ураження мозку. Може бути декількох типів, але незалежно від них, має схожі ознаки і симптоматику.

Ключовими ознаками деменції є:

 • Порушення орієнтації в часі і просторі. Хворий може забути де він живе, навіть перебуваючи у власному районі, де він щодня ходив кілька десятків років;
 • З’являється повна пасивність до засвоєння нової інформації, зникають будь-які інтереси, в тому числі ті, які протягом багатьох років приносили задоволення;
 • Відсутність або зниження критичності свого сприйняття – симптом проявляється під час планування найближчого періоду життя;
 • Втрата короткочасної і довготривалої пам’яті. Хворий не може згадати про вчорашні події або події кількарічної давності, а також не може нормально сприймати події, що відбуваються (нову інформацію).

Згодом ознаки деменції посилюються, можуть з’являтися нові, більш руйнівні симптоми. У хворого формується класична симптоматика. Якщо ви виявили ознаки чи нижченаведені симптоми – негайно звертайтеся за допомогою до профільної клініки.

До основних симптом деменції відносять:

 • Втрата орієнтації в просторі і складність впізнавання – людина може не впізнавати знайомі місця або близьких людей;
 • Присутне зниження рівня інтелекту і здатності до об’єктивного мислення;
 • З’являються проблеми при використанні практично всіх побутових приладів, особливо складних: пульти управління від ТБ, програмування пральних машин, мікрохвильових печей і т.д.;
 • Хворий не може самостійно одягатися, взуватися, приймати їжу і доглядати за собою (в тяжких випадках).

Спочатку розвитку, а також при легкому ступені деменції, хворий є критичним до свого стану і навколишніх подій. Він може доглядати за собою, приймати їжу і навіть її готувати. Прогноз деменції багато в чому залежить від основного захворювання – найгірший при хворобі Альцгеймера.

Причини деменції

Сучасній медицині відомо більше 200 чинників і причин, здатних провокувати розвиток деменції у людини. Найпоширеніша – хвороба Альцгеймера (більше 60-70% від усіх зареєстрованих випадків).

У більш ніж 20% випадків, причиною є судинні патології, викликані атеросклерозом, гіпертонією або іншими захворюваннями серцево-судинної системи. У молодому і середньому віці, захворювання може розвинутися через алкоголізм, прийом наркотичних засобів, а також черепно-мозкових травм.

Стадії розвитку деменції

Захворювання характеризується наявністю трьох основних стадій розвитку. Їх тривалість прямо залежить від першопричини розвитку і складності перебігу:

 1. Легка деменція – є початком захворювання, супроводжується зниженням інтелектуальних здібностей та соціальних навичок хворого;
 2. Помірна деменція – супроводжується яскраво вираженим порушенням розумових здібностей, провалами в пам’яті, а також підміною реальних подій на вигадані і навпаки;
 3. Важка деменція – завершальна стадія, яка характеризується остаточним і безповоротним руйнуванням особистості людини.

Важку стадію іноді можна сплутати з легкою деменцією через підвищення рівня емоційності хворого. Діагностикою захворювання повинен займатися тільки профільний фахівець.

Деменція у літніх людей (стареча деменція)

Стареча деменція – це супутник багатьох літніх людей. У цьому віці відбуваються незворотні зміни в органах і системах організму, в тому числі головному мозку. Коли ці зміни відбуваються надто швидко і мають патологічні риси – це свідчить про прояв хвороби.

Деменція у літніх, сприяє втраті раніше придбаних навичок і умінь. Фактично, освідченна розумна людина з «золотими руками» поступово перетворюється в немічну дитину. Це захворювання є одним з найскладніших в неврології, вимагає своєчасної діагностики, індивідуального підходу і адекватного лікування.

Хворий деменцією – лікування

Професійне лікування деменції не передбачає повного одужання пацієнта, можливо лише уповільнення процесу розвитку захворювання, зняття симптоматичних проявів, а також адаптація хворого до нових реалій життя.

Спеціалізована клініка лікування хворих на деменцію МедЛюкс надає комплекс послуг, спрямованих на своєчасну діагностику і ефективне лікування захворювання. Наші лікарі мають багатий успішний досвід в профільній сфері, а клініка оснащена всім необхідним діагностичним обладнанням від провідних виробників!

У вашого близького з’явилися ознаки або симптоми деменції? Зверніться в МедЛюкс, і вам обов’язково допоможуть!