Безсоння

Безсоння – патологічний розлад сну, що супроводжується пробудженням в ранній час, важким засинанням і недостатньою тривалістю сну для повного відновлення сил організму. Одними з ключових причин розвитку безсоння є: перевтома, фізична нестача часу сну або надмірна зайнятість людини.

Розлад сну спостерігається у людей будь-якого віку і соціальних груп. Але підвищену чутливість відчувають люди старшого віку – це обумовлено фізіологічними особливостями організму і його віковими змінами. Для визначення точної причини безсоння, необхідно звернутися в клініку для комплексної професійної діагностики.

Виїзд на Дім та Трансфер

Виїзд по Львову та Львівській області 

Клініка Високого Рівня

За час роботи ми залучили найкращих фахівців

Анонімно та Конфіденційно

Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування

Причини безсоння

Самостійно визначити точну причину розвитку безсоння досить складно. Але існує кілька ключових факторів, здатних викликати розвиток проблеми:

  • Спадкова схильність;
  • Стресові ситуації, викликані широким спектром чинників: сімейні конфлікти, проблеми на роботі, потрапляння в аварію, психологічні та механічні травми;
  • Зміна часового поясу або сезонне переведення часу на одну годину вперед/назад. Як правило, організму необхідно 3-4 дні, для того, щоб пристосуватися до нового графіку. При кардинальній зміні часових поясів, на 6-12 годин, звикання може займати до декількох тижнів;
  • Недостатня концентрація кисню в приміщенні. Лікарі рекомендують проводити провітрювання спальної кімнати перед сном;
  • Страхи, які відвідують людину напередодні важливої ​​події: весілля, відрядження, поїздки, працевлаштування на нову роботу, перевірки, хірургічні операції і т.д.;
  • Ряд проблем медичного характеру: патології нервової системи, щитовидної залози, зубні і головні болі, травми спинного і головного мозку, вагітність, напади печії, енурез (нетримання сечі в нічний час доби) і т.д.

Визначити точну причину безсоння може тільки профільний лікар, на основі даних анамнезу, результатів первинного огляду і аналізів (при необхідності).

Симптоми безсоння

Симптоматичні прояви безсоння часто бувають індивідуальні, вони залежать від фізіологічних і психічних особливостей організму конкретної людини. До найпоширеніших симптомів варто віднести: неуважність і розсіянність, неможливість заснути протягом декількох годин, засипання в відповідальні моменти (в тому числі на робочому місці), емоційні порушення, загальна слабкість, підвищена агресивність, швидкі зміни настрою, поява сонливості вдень, ранні пробудження, часті спонтанні пробудження вночі і т.д.

Якщо ви виявили у себе вищевказані симптоми і не знаєте, що робити при безсонні – зверніться в медичну клініку за професійною допомогою!

Діагностика і лікування безсоння

Основну роль в ефективній діагностиці безсоння відіграє кваліфікація лікаря. Він повинен зібрати анамнез від пацієнта, провести аналіз психологічних і фізіологічних чинників, які могли б привести до появи розлади сну, а також поставити точний діагноз, заснований на об’єктивних даних.

Постановка діагнозу здійснюється тільки після тривалого вивчення медичної карти пацієнта, на предмет наявності хвороб, здатних викликати безсоння, а також на основі проведених обстежень у ряду фахівців, в тому числі: психолога, психотерапевта, невролога, гінеколога та інших.

Профілактика та рекомендації лікарів

Основою профілактики безсоння є створення стійкої картини сну для організму. Людина повинна залишати всі свої справи і бажання, наприклад, перегляд телевізора, і лягати спати в строго певний час. Також, пробудження повинно проводитися строго по будильнику в запланований час.

Уникайте вживання кофеїно вмістних напоїв за кілька годин до початку сну. Приділяйте увагу щоденним заняттям спорту, робіть ранкову пробіжку, проводите більше часу на свіжому повітрі – здійснюйте вечірні прогулянки за 1-2 години до сну. Створіть в спальні комфортні умови: забезпечте прохолоду і відсутність джерел світла.

Безкоштовна Консультація

Ви можете зателефонувати або замовити безкоштовну консультацію

Кваліфіковані Спеціалісти

За час роботи ми залучили найкращих фахівців

Анонімно та Конфіденційно

Ніхто не дізнається, що Ви проходите курс лікування